Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Czym jest angina ropna?

Zobacz artykuły na temat:anginamigdałkigardłochoroba zakaźna
Czym różni się angina ropna od zwykłej anginy? Czy ból migdałków zawsze musi oznaczać anginę? Jakie są charakterystyczne objawy anginy ropnej? Czy różnią się one od objawów zwykłej anginy? Na czym polega leczenie anginy ropnej? Jak nie dopuścić do zarażenia się anginą?

Leczenie

W przypadku leczenia zarówno anginy, jak i anginy ropnej, najczęściej stosuje się antybiotyki. Okazuje się, że w większości przypadków są one nieskuteczne. Wszystko przez to, że brane w dużej ilości uodparniają nasz organizm na ich działanie. Jednak podawanie antybiotyków jest podstawą w zwalczaniu tej choroby.

Oprócz antybiotyków stosuje się także różne środki (płukanki, tabletki do ssania, tabletki przeciwbólowe), które pomagają zmierzyć się z bólem głowy, bólem gardła czy migdałków.

W czasie trwania anginy ropnej należy dbać o organizm, który w tym okresie potrzebuje dużo odpoczynku, snu, lekkostrawnej diety i ogromnych ilości płynów.

Do tej pory nie opracowano metody, która uchroniłaby nas przed zachorowaniami na anginę. Bardzo pomocne będzie unikanie kontaktów z chorymi oraz np. popijanie lodów ciepłymi napojami (co bardzo sprzyja rozwojowi tej choroby). Nieleczona angina może prowadzić m.in. do zapalenia opon mózgowych, zapalenia zatok, tworzenia się ropni w okolicy migdałków.

Zobacz też: Jaką chorobą jest angina?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 5
dodano: 14:56 2013-08-17 przez: ~ppppppppp (83.11.*.*)
lekarowa, jesteś bezwstydna totalnie.
dodano: 18:40 2013-08-05 przez: Lekarowa (79.184.*.*)
Infekcje dopadają nas wszędzie. Trudno jest temu zapobiec. Oczywiście naturalne sposoby są bardzo dobrym pomysłem. Jednak myślę, że niewystarczającym. Niestety sam czosnek nie sprawi, że przestaniemy chorować. Ja polecałabym połączyć naturalne sposoby ze sprawdzonym preparatem. "VirAgo" firmy CaliVita to produkt łączący w sobie wszystko to, co będzie nas chronić przed infekcjami. "VirAgo" dzięki swoim składnikom skutecznie wspiera prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. To również skuteczna ochrona w walce z bakteriami i grzybami. Ja osobiście nie znam lepszego produktu. Jeśli Wy znacie to chętnie posłucham Waszych rad, choć wątpię żeby dało się go czymś pobić ;) Tutaj macie link do sklepu, gdzie ja dokonałam zakupu: http://www.vitero.pl/pl/p/Virago-90-tabl./150
dodano: 20:37 2013-06-25 przez: ~wera,werka :* (91.233.*.*)
mam teraz angine wymiotowalam bolaly mnie ból pleców miałm gorącze która powracała udałam się do lekarza i jest to angina rpna dostałam antybiotyk zinat i takie do pisikania i nie mam goraczki nic mi nie dolega tylko troche jeszcze gardlo boli :)
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter